Co to są sztuczne ognie, i dlaczego nie są przyjazne dla zwierząt?

W USA mieszka w sztuczne ognie tym tygodniu kaca go cztery lipca ożywioną dyskusję wokół koncepcji, pozornie sprzeczne: sztuczne ognie cichych. Dla wielu, to przyszłość pokazy pirotechniczne. Inni krytykują, bo zdradzają hałaśliwego Ducha, fajerwerki, tradycyjne.W rzeczywistości, sztuczne ognie cichych, ani nowych, ani ciche. Przedsiębiorstwa pirotechniki prowadzą fabricándolos przez dziesięciolecia, a w każdym razie, to, co można o nich powiedzieć, że są cichsze niż zwykłe, ponieważ uniknąć użycia amunicji, materiałów wybuchowych, pirotechnicznych dużego kalibru.
sztuczne ognie

W wnikliwy czytelnik będzie wysoko ceniona, że używamy słowa „unikać”. Właśnie na tym polega jeden z kluczy, który najbardziej przeszkadza obrońców praw człowieka, sztuczne ognie, tradycyjne. Nie w tym, że istnieje technologia, tłumik, a następnie, że gwiazdy dużego rozmiaru, które wypełniają niebo, z pomocą nie retumben w 170 decybeli (50 więcej niż maksymalna, dozwolona w większości krajów). Jest to, że w sztuczne ognie, ciche, te gwiazdy nie są dostępne w ogóle. Zamiast tego show jest tylko w elementach, które tworzą stele lub gwiazd mniejszych i nie robią tyle hałasu.Z kolei, sztuczne ognie cichych ufają bardziej w choreografii (czasem w towarzystwie muzyki) i użycie koloru. Detonacji bardziej kontrolowane, faktycznie pozwalają na stosowanie substancji chemicznych, tworzących kolor jest bardziej intensywny. Jak zawsze, jeden obraz jest wart tysiąca słów. Jest to aspekt, który ma fajerwerków, który decyduje tylko twój opcja „zamknij”.

Sztuczne ognie mają zły wpływ na zwierzęta 

Chociaż dla purystów to show, niekompletne, prawda, to ma swoje zalety. Głównym jest to, że robią znacznie mniej hałasu, co tworzy mniej stresu na zwierzętach. Negatywny efekt od petard lub sztuczne ognie, o naturze oni wcale nie skargi jednej damy zbyt zaniepokojeni ich szczeniaka. Istnieją, które łączą te show z efektami dezorientacja, odstąpienie od gniazda, a nawet śmierci dzikich ptaków.W ssakach z plotka bardziej ostry, niż nasz, jak psy lub koty, sztuczne ognie powodują zaburzenia lękowe w 40% zwierząt. W niektórych przypadkach, szczególnie ciężko przetłumaczyć na ciągłe zmiany w zachowaniu. Ataki paniki w takie dni, jak 4 lipca przekładają się również na sztuczne ognie wzrost liczby wypadków drogowych, w których samochód spiralą zwierząt zdezorientowani, które uciekają od hałasu, jak zwierzęta, na przykład dzikie zwierzęta.Problemy z fauny, z wyjątkiem, sztuczne ognie i tradycyjne, nie dlatego, że są super dla ucha człowieka, zwłaszcza dla słuchu niemowląt. Światowa Organizacja zdrowia cyfrę w 120 db maksymalny próg hałasu, na podstawie którego mogą wystąpić uszkodzenia słuchu. Rakiety pirotechniczne, bardziej zaawansowane, mogą łatwo przekroczyć 150 lub 170 decybeli.

Przyjęcie sztuczne ognie cichych jest nierówna. W USA praktycznie nie są używane. W Europie, jednak stają się coraz bardziej powszechne. W wielkiej Brytanii, rozrywki, ten typ w pobliżu strefy lub rezerwatów przyrody są dozwolone tylko, jeśli są one typu cichy. Krok zdecydował się w tym kierunku dało włoskim mieście Collecchio, w prowincji Parma, że do końca 2015 roku przyjął tylko pozwalała sztuczne ognie cichych w swoim mieście. Dyskusja na sztuczne ognie cichych to stymuluje pojawienie się 4 lipca w USA, ale na pewno pojawi się ponownie w okresie letnim. Sezon letni to sezon dla tego rodzaju show, i setki osiedli, obchodzą swoje święta, wypełniając nocy kolorowych świateł. Jeśli, ponadto, je wypełnić sztuczne ognie lub nie hałas-to jest to, co jeszcze rozwiązać.