Jak działają fajerwerki

Fajerwerki prowadzą z nami ponad tysiąc lat, i wygląda na to, że nie znikną. Jednak wśród pierwszych rakiet tradycyjnej chińskiej oraz bieżące media przepaść. W ten sposób produkowane są i jak działają pokaz pirotechniki aktualne.

fajerwerki
Z czego są wykonane

azotan potasu
Główne składniki fajerwerki węgla, azúfre i azotanu potasu (saletry) miesza się w drobny czarny proszek, wynaleziony w Chinach w IX wieku i, co wiemy w narodzie, jak proch strzelniczy. Choć jest rozwiązaniem tradycyjnym, nie jest jedyną. Proch tworzy dużo dymu, dym przeszkadza dobrze zobaczyć pokaz sztucznych ogni, jeśli jest trochę wiatru. Dlatego wiele firm pirotechniczne także używają аридные nitrocelulósicos jak нитроцеллюлоза lub nitroglicerynę do tworzenia tzw. prochu, bez dymu.Proch-to dobry wybuchowy, ale nie jeden, szczególnie piękne, że spalanie jest wizualnie atrakcyjny, w połączeniu z cząsteczek soli metali, które emitują światło na spalanie. Każda substancja jest odpowiedzialna za kolor, a mianowicie:
• Czerwony: chlorek litu lub strontu azotan
• Pomarańczowy: głównie chlorek wapnia

• Złoty: proszek żelaza lub cynku

proszek żelaza
• Jasno-żółta: soli sodu
• Biały: sole magnezu lub aluminium
• Zielony: azotan baru
• Niebieski: azotan miedzi
• Fioletowy: mieszanina azotanu strontu (czerwony) i miedzi (niebieski)

Do tego momentu, pewnie zastanawiacie się, dlaczego tak rzadko można zobaczyć fajerwerki w niebieski kolor. John Conkling, Amerykańskiego Stowarzyszenia Pirotechniczny wyjaśnia, NPR, że problem niebieski-to temperatura. Azotan miedzi to materiał kompozytowy slim, który świeci na niebiesko, tylko wtedy, gdy pali się w niskich temperaturach. Jeśli stosuje się zbyt dużo ciepła, traci swoje napięcie i wygląda jak biały. Zrobić fajerwerki niebieskie wymaga spalania mieszanki w niskiej temperaturze, co jest bardzo trudne do zrobienia, zwłaszcza w dużych ilościach. Ponadto, ich jasność spada.Wręcz przeciwnie, kolory: czerwony, pomarańczowy, żółty lub biały kolor najłatwiej dostać, dlatego fajerwerki na te odcienie są najbardziej powszechne.

Sztuczki Rzemiosła
Dla czego sole gromadzą się w cząsteczki większe, bardziej widoczne jest używana wiązka nazywa декстрин (pochodna skrobi rozpuszczalny w wodzie), co pozwala tworzyć małe kulki wybuchowego kolory, które lecą dalej, w powietrzu eksplodują i znikają bardziej intensywnie.
Niektóre rakiety mają delikatny proszek trisulfido antymonu, że ponosi odpowiedzialność za to, co, wybuch, ogień, kamień zostaw chmura cząstek jasne, jakby blask. W końcu wybuchową mieszaninę wprowadza się do kapsuły, wykonane z warstw papieru, które utrzymują gazy, aby pocisk wybuchnie, a tylko jątrzyć.Papier nie brudzi jak i inne materiały, pali się łatwo i tanio. Tym bardziej sztywnej będzie pocisk i grubsze będą jej ściany, tym więcej hałasu emituje, wysadzić w powietrze.

Wewnętrzna struktura i fazy zapłonu
Rakiety, fajerwerki i zwykły, składa się z dwóch etapów, pierwszy-to kapsułki z postaci rury z ładunkiem prochu i jedno wyjście od dołu, co skłania pocisk w górę. Czasami stosowane są różne аридные dla rakiety usłyszysz gwizd przy podnoszeniu.
Gdy spala się całkowicie, knot, wewnętrzna osiągnie drugi kamery skompresowany jest to, że wybucha, uwalniając soli i tworzy wybuch w powietrzu. Zazwyczaj to jest druga kamera ma kształt kulisty, co daje pokaz sztucznych ogni charakterystycznego kształtu erytrocytów. Jeśli komponenty użyte palą się wolniej opadają, stają dziedzinie cząstek w coś podobnego na ogromny ognisty kwiat chryzantemy.